حقوق کارکنان قراردادی نفت

حقوق کارکنان قراردادی نفت در اسفند ماه سال ۱۴۰۰ با اشتباهاتی همراه بود.

حقوق کارکنان قراردادی نفت پس از واریز، اعتراضات و نگرانی‌هایی را ایجاد کرد. در حقوق اسفندماه کارکنان قراردادی نفت شاهد کدهای جدید ۰۲۳۳ و ۰۸۱۸ و ۱۲۳۶ و ۴۰۵۲ بودیم.
در ابتدا بدلیل واریز معوقات مالیات سال ۱۴۰۰ عده‌ای متوجه عدم دریافت این کدهای جدید نشدند اما به مرور این کارکنان متوجه شدند و اعتراضات و نگرانیها و شایعات در این خصوص افزایش یافت.
رسانه خبری نفت‌آوران پس از بررسی‌هایی که انجام داد به چند نکته دست یافت که موارد قابل انتشار را در ادامه به اطلاع این کارکنان می‌رسانیم.
طبق شنیده‌ها شرکت ملی نفت خود اقدامات مربوط به واریز این چهار کد جدید را انجام داده است و شرکتهای تابعه، اختیار تغییر یا اصلاحی را نداشته‌اند.

تغییرات فیش اسفندماه سال ۱۴۰۰

واریز دو آیتم مالیات
واریز چهار کد جدید به شرح زیر:
۰۲۳۳ حق جذب
۰۸۱۸ ایاب و ذهاب
۱۲۳۶ دوری از تسهیلات
۴۰۵۲ بدی آب و هوا
حذف دو آیتم به شرح زیر:
علی‌الحساب کمک رفاهی
متمم کمک رفاهی
همچنین دو آیتم علی‌الحساب کمک رفاهی و متمم کمک رفاهی مربوط به بهمن ماه نیز در کسورات آمده است.

نکته خیلی مهمی که شاید کمتر به آن توجه شده این است که این کدهای جدید که واریز شد مربوط به دوماه است. بهمن و اسفند ماه، یکجا در حقوق اسفند ماه واریز شده است.

بنابراین کارکنان قراردادی نفت برای اطلاع از حقوق اسفندماه خود باید اینگونه محاسبه کنند.
ابتدا دو مبلغ مالیات را از دریافتی خود کم کنید
سپس کدهای جدید را نصف این مبالغ که در فیش اسفندماه خود دارید در نظر بگیرید، مثلا ایاب و ذهاب با کد ۰۸۱۸ که ۲۰۰ هزار تومان است در اصل ۱۰۰ هزار تومان است و این ۲۰۰ هزار تومان واریزی برای دوماه است.
در نهایت دو مبلغ کسر شده کمک رفاهی و متمم کمک رفاهی را اضافه کنید و عددی که بدست آمد حقوق اسفندماه شماست.
البته در نظر بگیرید که هنوز این مبلغ علی‌الحساب است و پایه حقوق این کارکنان اصلاح نشده است که به بزودی به صورت اختصاصی، انتقادات خود در خصوص این ساماندهی و تغییر پایه حقوق کارکنان قراردادی را منتشر خواهیم کرد.

چرا برخی کارکنان قراردادی نفت آیتم‌های جدید را در اسفندماه دریافت نکردند.

عده‌ای از کارکنان قراردادی نفت کدهای جدید را نگرفتند که همانطور که گفتیم شرکت ملی نفت و وزارت نفت اقدام کرده‌اند و اشتباهاتی از این بابت وجود داشته است که شرکتهای تابعه هم امکان تغییر و اصلاح نداشته‌اند.
این کارکنان قراردادی نفت که کدهای جدید را مانند همکاران خود دریافت نکرده‌اند و نگران این موضوع هستند، نگران نباشند و این اشتباهات اصلاح و برای آنها نیز واریز خواهد شد. احتمال زیاد اگر مشکلی پیش نیاید با حقوق فروردین ماه واریز خواهد شد.
رسانه خبری نفت‌آوران آمادگی دارد توضیحات شرکت ملی نفت یا وزارت نفت و مسئولین مربوطه در این خصوص را منتشر کند.

تاریخ: ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
شماره: پ ن ۱۴۰۱/۰۹

از توجه و همراهی شما سپاسگزارم
نامه‌ها و بخشنامه‌ها را در استوری اینستاگرام نفت‌آوران ببینید

لطفا با نگاه و همراهی خود از رسانه نفت‌آوران حمایت کنید و صدای خود را از طریق این رسانه به گوش محدود مسئولین دلسوز نظام برسانید

عضویت در اینستاگرام نفت آوران

اخبار بیشتر و جزئیات امور کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت (اداری و مالی) را در اینستاگرام نفت‌آوران ببینید

عضویت
3 نظرات
 1. مجید می گوید

  سلام، ما درجزیره مشغول بکاریم، حذف آیتم مناطق جنگی برای ما حذف شده از اسفندماه، میخواستم بدونم برای همه ی کارکنان مناطق جنگی حذف شده، متشکرم

  1. حمید می گوید

   با سلام مجددا پرداخت آن از فروردین ماه شروع می‌شود

 2. علی می گوید

  سلام، قرار بود به ازای هر سال سابقه ی کار در شرکت نفت،۲/۵ درصد به پایه حقوق اضافه بشه، ولی درصد اضافه شده،فقط از زمانی که قراردادی شدیم لحاظ شده، در صورتی که اکثریت نیروهای قراردادی بالای بیست سال سابقه ی کار دارن؟ چرا سابقه ی زمانی که نیروی پیمانکاری در شرکت نفت بودیم لحاظ نشده؟ و آیا جدول پیوست بالا در سال ۱۴۰۱ تغییر می‌کنه یا پایه حقوقها به همین منواله؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.